Conference League

Ανατροπή με Κωνσταντέλια και 3-1 με επικό αυτογκόλ για τον ΠΑΟΚ!

Ένα γκολ του Κωνσταντέλια στο 47' έφερε το 2-1 για τον ΠΑΟΚ ενάντια στην Ελσίνκι, ενώ το αυτογκόλ του Τοΐβιο στο 53' έδωσε ακόμη μεγαλύτερο προβάδισμα στους Θεσσαλονικείς.

Το δεύτερο ημίχρονο του ΠΑΟΚ-Ελσίνκι ξεκίνησε όπως και το πρώτο, μόνο που αυτή τη φορά το γκολ ήρθε για τους Θεσσαλονικείς!

Σκόρερ ο Κωνσταντέλιας, που μετά από... τσαφ αμυντικού και στρώσιμο του Μπράντον, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με αριστερό σουτ μέσα από την περιοχή για το 2-1 στο 47ο λεπτό.

Στο 53' δε, ένα ασύλληπτο αυτογκόλ του Τοΐβιο μετά από αλλεπάλληλες κόντρες έκανε το σκορ 3-1 και απλούστευσε την αποστολή του ΠΑΟΚ.